H. YÜCEL DAĞADA


h-yucelİ.T.Ü. Makina Fakültesi Konstrüksiyon-İmalat bölümü mezunudur. Daha sonra İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünde Master yapmıştır.

Çalışma hayatında bir ürünün tasarımından seri üretimde devreye alınmasına kadar olan proseslerde mühendis ve teknik yönetici olarak görev yapmıştır.

Fabrika çalışma hayatına devam ederken Marmara Ün. Modern Yönetim Teknikleri ihtisas programını bitirmiştir.

Daha sonra serbest çalışmaya başladı. Serbest çalışma hayatı sırasıyla eğitmenlik, danışmanlık, denetçilik ve enspektörlük olarak devam etmektedir.

Üniversite diplomasının bir amaç değil sadece bir araç olduğuna inandığı için kendisini sürekli geliştirme ihtiyacı hissetmiştir ve bunun sonucunda da yeni iş sahalarına geçebilmiştir.

GSI-SLV München Kaynak Mühendisliği diploması, The Welding Institute Welding Inspector Level II ( CSWIP 3.1 ) sertifikasına sahiptir.

NDT alanında da kariyerini geliştirme çalışmaları olmuştur. Radyografik muayene, Ultrasonik muayene ve Basınçlı ekipman muayeneleri konusunda Level II sertifikalarına sahiptir.

Pompa sektörü özellikle Yangın pompaları konusunda teknik bildirileri bulunmakta olup, bu konuyla ilgili kongrelere katılmıştır.

Vizyon Danışmanlık Mühendislik firmasının İngiltere-Londra merkezli kardeş şirketi olan Vision Consultancy Engineering de iş yaşamına denetçi, enspektör, eğitmen ve danışman olarak devam etmektedir.