TARİHÇE


Vizyon Danışmanlık Mühendislik ve Dış Ticaret Ltd. Şti. 21 Kasım 2001 tarihinde kurulmuş olup; farklı sektörlerde, farklı firmalara, uzmanlık alanı içinde farklı eğitimler verilip, projeler yapılmıştır.

İlk kurulduğu zaman; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kurulması ve verimlilik analizi projeleri öncelikli olarak hizmet alanını oluşturmaktaydı. Kısa zaman içinde, diğer uluslararası yönetim standartları da (ISO/TS 16949, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002, ISO 50001, ISO 27001, ..) hizmet portföyüne eklenmiştir.

Süreç yönetimi, proje yönetimi, yalın yönetim, stratejik yönetim ve risk yönetimi gibi yönetim temel teknikleri ise en baştan itibaren hizmet alanı içinde olup, bu konudaki çalışmalar zaman içinde derinlik kazanmıştır.

Eğitimler ayrı hizmet alanı olmakla beraber, danışmanlık projelerini destekleyen temel unsuru oluşturmaktadır. Firma içinde temel yetenek oluşturacak, pratik uygulama esaslı etkileşimli eğitimler verilmektedir.

Bir dönem, yalın yönetim konusunda, USA–İngiliz kökenli bir danışmanlık kuruluşu ile işbirliği yapılmıştır. Halen proje içeriğine bağlı olarak, alınan projede gerekli olan uzmanlığa bağlı olarak, stratejik işbirlikleri yapılmaktadır.

03 Mart 2015 tarihinde, Londra’da kardeş kuruluşumuz, Vision Consultancy Engineering and Foreign Trade Co.Ltd. hizmet vermeye başlamıştır. www.vceng.uk’den detaylar izlenebilmektedir.

2016 Ekim ayından itibaren de hizmet yelpazesine; Kişisel Dönüşüm, Kurumsal Dönüşüm ve 21 Yüzyılda Eğitim alanları eklenmiştir. Her zaman olduğu gibi yeni hizmet alanlarında da; konusunda uzman ve yetkinliği kanıtlanmış yönetim danışmanı – eğitim uzmanı takım arkadaşları görev almaktadır.

Eylemler ile hayata geçirdiğimiz Vizyonumuz için çalışmaya devam edeceğiz….

VİZYON


UZMANLIK ALANIMIZ İÇİNDEKİ YÖNETİM DANIŞMANLIĞI VE EĞİTİM KONULARINDA İLK AKLA GELEN ŞİRKETLERDEN BİRİ OLMAK.

MİSYON


İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIMIZ FİRMALARIN OPERASYONEL VE YÖNETSEL YETKİNLİKLERİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN BİLGİ VE BİRİKİMLERİMİZİ PAYLAŞMAK.

SÜREKLİ ÖĞRENME VE GELİŞME KÜLTÜRÜNÜN YAYILIMINA KATKIDA BULUNMAK.

TEMEL DEĞERLERİMİZ


  • HER KOŞULDA AÇIK VE DOĞRU OLMAK,
  • KEYİFLE ÇALIŞMAK,
  • SÜREKLİ GELİŞMEK,
  • BİRBİRİMİZDEN VE HER İŞTEN ÖĞRENMEK,
  • POZİTİF SİNERJİ YARATABİLMEK